Züccaciye

Porselen; Zarif, Şık ve Bir O Kadar Şahane!

Maliyetli mutfak gereçlerinden biri olan porselen yemek takımı alınırken ve saklanırken dikkatli, özenli ve bilinçli olmak şart!

Yeni evlenecekler veya hâlihazırda kullanmakta olduğu yemek takımlarını değiştirmeyi düşünenler için porselen yemek takımı seçimi planlı ve iyi düşünülmüş bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken önemli bir iş.

Her alışverişte olduğu gibi yemek takımı alışverişinde de geçmiş dönemde yapılan alışveriş pek çok tecrübeyi içerisinde barındırsa da bütçe yetersizliği, mevcut alternatiflerin yeterince değerlendirilmemesi veya aceleye getirilen bir alışveriş, gerçekleştirilen yemek takımı seçim sonucunu hüsrana uğratabiliyor.

Bununla beraber bütçeleri aşmayan, sahip olunan stili en iyi şekilde yansıtan, özgün tasarımlara sahip, dayanıklı, kullanım amacına uygun ve estetikten taviz vermeden mükemmel seçimler gerçekleştirmenin de basit birkaç ilkesi mevcut.

Gelin bu birkaç ufak ama önemli detaya yakından bakalım:

1. Bütçe Limitlerinizi Belirleyin

Tıpkı diğer ürünlerin alışverişinde olduğu gibi yeni bir porselen takımı alınırken yapılan en büyük hata bütçe düzenlemesinin yapılmaması. Sonuçta konu her ne olursa olsun ayağı yorgana göre uzatmak önemli.

Tamam, bütçe alım gücü açısından önemli ama sorun sadece bu mu? Elbette değil. Bütçe düzenlemesi yapılmadığı takdirde her ne kadar hayal ettiğiniz porselen yemek takımını aradığınızı düşünseniz de göreceğiniz her model aklınızı çelerek karar vermenizi zorlaştıracak ve bu aşamada ürünün fiyatı dikkat ettiğiniz en son detay olarak kalacaktır. Yani net bir bütçe belirlemek aslında karar verme sürecinizi de kısaltır.Peki bütçeyi en baştan uygun bir şekilde belirlemezsek neler olabilir? Mesela yüksek fiyatlı ürünler arasından seçim yapma isteğiniz artabilir ve sonuçta ihtiyacınız olan, sizi memnun edecek porselen yemek takımından uzak bir seçim yaparak hem bütçenize hem de zevkinize ağır bir darbe vurabilirsiniz.

Sözün özü, gerek seçim yapacağınız porselen yemek takımı gerekse satın alacağınız diğer çeyizlik ürünler için bütçe ayarlamasının alışveriş öncesinde planlanması öncelikli öneme sahip. Mevcut bütçeniz içerisinden porselen yemek takımı için ne kadar ödeme yapabileceğinizi belirlemenin yanı sıra bütçenizde gösterebileceğiniz esnekliği de bir kural olarak belirleyerek porselen yemek takımı seçimi için ilk adımı atın.

2. Sunum ve Saklama İçin En Uygun Boyutları ve Kişi Sayısını Belirleyin

Porselen yemek takımı satın almak istediğinizde satın aldığınız gerecin kullanım amacı ve bu ürünleri nerede muhafaza edeceğini iyi düşünün. Mutfak dolabı veya konsolda porselen yemek takımınızın ne kadar yer tutması gerektiğine karar vermeniz alacağınız ürünün ambalajlı olarak saklanma zorunluluğunu ortadan kaldıracaktır. Ayrıca parçaların boyutları sunumunuz için de öneme sahip olup küçük seçimlerin yemek masalarını doldurmayı başaramadığı gibi gereğinden büyük boyut seçimi yemek masasında hoş bir sunum yapmanızın önünde büyük bir engel olacaktır.Boyutla birlikte yemek takımınızın kaç kişilik olacağı konusu da baştan almanız gereken bir karar. Aynı anda ne kadar misafir ağırlamanız gerektiğini belirleyerek işe başlayın. Bu aşamayı atlamanız halinde misafirlerinizin bir kısmına farklı yemek takımında servis yapmanız gerekeceğini aklınızdan çıkarmayın. Ki bu da pek hoş bir görüntü yaratmayacaktır.

Kişi sayısı ayrıca saklama koşulları için de önemli bir detay olup gereğinden fazla kişilik porselen yemek takımları alındığında saklamak için çok daha geniş bir alana ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

Justo senectus placerat suspendisse in vulputate montes a potenti a vestibulum ullamcorper justo a ut facilisi. Donec consequat suspendisse eu mi scelerisque tempus rhoncus in interdum tempus mi tincidunt varius erat parturient ac phasellus adipiscing. Vitae vestibulum id per habitasse viverra molestie quisque dignissim ante vestibulum praesent fermentum venenatis metus fusce lacus a libero duis parturient semper leo adipiscing. Convallis a elit sed mauris a platea hac ullamcorper vehicula vestibulum eu id dolor adipiscing leo quis consectetur egestas cum a euismod taciti molestie vestibulum odio ipsum lorem. Sed aenean.

3. Stilinizi Yansıtan Renk ve Geometrik Şekli Tanımlayın

Bütçe, boyut ve kişi sayısı belirleme aşamalarının ardından renginizi porselen yemek takımına yansıtmanızın zamanı gelir. Mutfak dekorunuz, yemek masanız ve tamamlayıcı aksesuarlarınızı gözeterek seçim yapmanız gereken bu aşamada seçim yapmak zorlaştığında kullanabileceğiniz pratik kabuller bulunmaktadır. Evinizi tutmuş ve mutfak dekorasyonunuzu büyük ölçüde tamamlamış olmanız halinde porselen yemek takımı rengi için endişe etmeniz gerekmezken renk seçiminde zorlanmanız halinde;

  • Beyaz,
  • Kırık beyaz
  • Gold

Tonlarını gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Stilinizi yansıtmak için porselen yemek takımı seçerken mutfak dekorasyonu ve tamamlayıcı aksesuarların önemli bir rol oynadığını da aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.

Yukarıda sayılan birkaç basit yöntem ile Zem Home’un birbirinden göz alıcı yemek takımları uzun yıllar ve istediğiniz her an sofralarınızı süslemeye devam edecek.

Asmalıevler Mah.6601 Sk.

No:9 Denizli

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir